mai 23, 2020
Pandemia „Covid 19” ne-a afectat pe unii mai mult, pe alții mai puțin, însă cu siguranță o resimțim cu toții.
Cei mai grav afectați nu reușesc să-și asigure hrană zilnic, iar acest lucru este îngrijorător.
Club Rotary Fălticeni propune inițiativa „zilnic o masă caldă” și alocă un fond de 5500 lei.
Susținerea va începe din 1 Iunie.
Îndemnăm pe toți cei ce vor să ajute, să participe cu orice sumă doresc în contul Asociatiei RCF:
RO21BTRLRONCRT0522201301
sau accesând link-ul
Mulțumim Vice și Pensiunea Iristar pentru prepararea bucatelor, S.C. Rogelya Prod SRLși Pepsi pentru sprijinul oferit!

Alte evenimente

Magia Crăciunului Rotary

Un nou proiect marca Rotary Club Fălticeni 100 de copii s-au bucurat de pachete atent alese de către Moș Crăciun în...