Rotary Club Fălticeni începe campania de donații pentru sprijinirea personalului medical

martie 22, 2020
La  Fălticeni avem prima persoană infectată cu noul coronavirus, iar aceasta este un medic din cadrul Spitalului municipal Fălticeni.

La Suceava, numărul medicilor infectați era ieri de unsprezece, cărora li se adaugă asistente și alt personal medical care stau în autoizolare la domiciliu.

Fără medici și personal medical nu poate continua lupta împotriva Covid-19 și nu pot fi tratați pacienții.

Știm cu toții că echipamentul de protecție pentru personalul medical este mai mult decât insuficient, iar fără acesta expunerea la virus a celor din prima linie este foarte mare.

Rotary Club Fălticeni se mobilizează pentru sprijinirea medicilor și a personalului medical auxiliar din cadrul Spitalului municipal Fălticeni, prin achiziționarea de echipament de protecție, și vă rugăm să ne sprijiniți.

Donează și tu!

Alte evenimente

Magia Crăciunului Rotary

Un nou proiect marca Rotary Club Fălticeni 100 de copii s-au bucurat de pachete atent alese de către Moș Crăciun în...